Особливості транспортування мінерального порошку.Під час транспортування мінерального порошку необхідно дотримуватись основних правил:
- в порошок не повинен потрапляти пил і бруд;
- матеріал повинен бути захищений від попадання вологи;
- матеріал повинен бути захищений від вивітрювання;
- необхідно дотримуватися чистоти внутрішньої поверхні ємностей для перевезень.
Транспортування мінерального порошу здійснюється спеціалізованим автотранспортом (цементовозами), або спеціалізованими залізничними вагонами (хоппер). Транспортування мінерального порошку в спеціалізованому транспорті виключає вивітрювання та втрати сировини під час його перевезення та вивантаження.
Особливості процесу завантаження-вивантаження мінерального порошкуБеручи до уваги той факт, що мінеральний порошок – дрібнодисперсний матеріал (по діаметру окремих частинок його можна порівняти з борошном або пилом), важливо досягти максимальної герметичності місткості при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт. Для навантаження та вивантаження застосовуються гнучкі шланги з великим діаметром. Щоб уникнути втрати, обладнання підключається безпосередньо до ємності з порошком.
Наявність компресора забезпечує подачу стисненого повітря, яке «видує» матеріал, забезпечуючи швидке та повноцінне спустошення резервуара. Підхід допомагає уникнути негативного впливу зовнішніх факторів на мінеральний порошок, а також унеможливлює втрати при виконанні вантажно-розвантажувальних робіт.